Monitorowanie pracy Twoich maszyn: elektroniczne czy ręczne? Wady i zalety
Prowadzenie dziennika pracy maszyn to jeden z najtańszych sposobów kontrolowania pracy urządzeń. Bardzo często czynności te wykonywane są ręcznie w formie papierowej lub z ręcznym wprowadzaniem danych do systemu ERP.
Ale papierowy lub ręczny dziennik pracy maszyn to niejedyny sposób na zbieranie tego typu danych o urządzeniach: obecnie można to robić również automatycznie.
Chcesz rozsądnie wynagradzać pracowników? Monitorowanie maszyn Ci w tym pomoże
W polskiej produkcji przemysłowej pracuje 2 miliony ludzi, a podwyżki w tym roku dostało aż 60% z nich! Skąd jednak mieć pewność, że pieniądze na pracowników są wydawane słusznie? Monitorowanie maszyn sprawi, że nie będzie żadnych wątpliwości.
Nie mierzysz czasu pracy maszyn? Możesz się tylko domyślać, czy są wydajne.
Jesteś przekonany, że wiesz, jak pracuje Twoja produkcja? Że masz kontrolę nad tym, z jaką prędkością wytwarzane są wyroby i jak działają obsługiwane programy? Ale skąd ta pewność, jeśli nie mierzysz pracy swoich maszyn?
Monitorowanie maszyn CNC bez ingerencji elektrycznej i kontrola produkcji w jednym? Teraz jest to możliwe.
Jak działa nowoczesna kontrola produkcji i jakie przynosi korzyści wdrożenie prostego systemu MES. Zobacz zakładową kontrolę produkcji w praktyce.
Poznaj sposób na serwis maszyn zanim będzie za późno
Jak doskonale wiadomo, praktycznie każdą maszynę trzeba regularnie serwisować. Tylko skąd masz wiedzieć, kiedy nie jest na to za późno?
Chcesz zrozumieć mowę maszyn? Teraz już możesz.
Wiele urządzeń i systemów znajduje się na produkcji, lecz każde z nich może mówić innym językiem. Teraz jest sposób, aby je zrozumieć, lepiej nimi zarządzać i wreszcie zacząć realnie planować produkcję.
Sama optymalizacja programów na maszyny CNC to za mało. Oto dlaczego.
Pieczołowicie poprawiasz i przygotowujesz optymalne programy na maszyny CNC? To świetnie! Ale czy coś Ci po drodze nie umyka?