Jak to działa

Schemat działania systemu Scout

  1. W przypadku maszyn CNC lub PLC, Scout pobiera dane przez sieć LAN, bez ingerencji elektrycznej. Dane pobierane są automatycznie wprost z kontrolera CNC lub PLC, korzystając z dedykowanych protokołów.

    Maszyny nie muszą mieć bezpośredniego dostępu do internetu.

    Z maszyn konwencjonalnych sygnały pobierane są za pomocą modułu I/O.

  2. Na komputerze lub serwerze pełniącym rolę bramki (gateway) zainstalowane jest nasze specjalne oprogramowanie SCT, które odbiera dane ze wszystkich maszyn i przesyła dalej na serwer (po bezpiecznym protokole HTTPS).
  3. Na serwerze znajduje się aplikacja internetowa Scout (+ bazy danych) umożliwiająca łatwe i wygodne przeglądanie statystyk z pracy maszyn, raportów, wysyłanie powiadomień itp.

  4. Za pomocą przeglądarki internetowej (z PC lub z urządzenia mobilnego), użytkownik ma wgląd w dane otrzymywane z maszyn, statystyki, raporty itp.

    Nie ma potrzeby instalowania specjalnego oprogramowania na urządzeniach lub PC użytkowników. Wystarczy tylko przeglądarka internetowa.

W większości przypadków, do uruchomienia monitorowania pracy maszyn CNC za pomocą Scout wystarczy podłączenie maszyn do sieci LAN, w której znajduje się dowolny komputer PC lub serwer i pobranie Narzędzia Konfiguracyjnego Scout (SCT).

Dzięki temu można uruchomić bezpłatny okres testowy w ciągu kilku minut, od ręki, w pełni zdalnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Sprawdź jak działa system Scout

Przewiń do góry