Nie mierzysz czasu pracy maszyn? Możesz się tylko domyślać, czy są wydajne.

Jesteś przekonany, że wiesz, jak pracuje Twoja produkcja? Że masz kontrolę nad tym, z jaką prędkością wytwarzane są wyroby i jak działają obsługiwane programy? Ale skąd ta pewność, jeśli nie korzystasz z systemu MES i nie mierzysz pracy swoich maszyn?

By dysponować sprawdzonymi danymi, na podstawie których stwierdzisz, czy Twoje produkcja jest wydajna, powinieneś skupić się na kilku istotnych wskaźnikach.

Jeśli będziesz je kontrolował, zminimalizujesz koszty produkcji, a tym samym zwiększysz swój zysk.

Co warto mierzyć na produkcji?

Po pierwsze, niezwykle istotny jest czas cyklu produkcyjnego, który wskazuje, jak długo powstawał produkt od momentu rozpoczęcia produkcji aż do powstania produktu gotowego.

Kolejnym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest czas na zmiany, który jest potrzebny, aby przekształcić produkcję z jednego produktu do drugiego. Taka zmiana może trwać kilka minut, ale może też zajmować godziny.

Skrupulatne sprawdzanie tych wskaźników może pomóc skrócić ten czas.

A czy wiesz, ile całkowitej mocy produkcyjnej wykorzystują w danym momencie Twoje maszyny? To jest trzeci bardzo ważny wskaźnik.

Nie dowiesz się tego, dopóki nie porównasz wyników rzeczywistej produkcji w stosunku do tych zaplanowanych. Niskie wyniki procentowe mogą wskazywać, że praca maszyn nie jest zoptymalizowana.

Całkowita potencjalna produkcja może być więc znacznie większa! Często wystarczy tylko automatycznie kontrolować produkcję i wprowadzić kilka usprawnień.

Nie domyślaj się, sprawdź realne dane z maszyn!

Niewydajna linia produkcyjna niesie za sobą potężne straty dla przedsiębiorstwa. Straty, które wynikają z przestoju, z awarii sprzętu, z niewłaściwie zaplanowanego procesu.

Zbyt długie postoje maszyny czy mniejsza prędkość produkcji pogarszają wydajność pracy maszyn.

Automatyczne monitorowanie maszyn sprawi, że będziesz miał realny i obiektywny wgląd we wszystkie najważniejsze wskaźniki pomagające usprawnić wydajność całej produkcji.

W czasach globalnej konkurencji w biznesie, każda firma dokłada starań, by zwiększać swoją wydajność.

Dlatego korzystaj ze sprawdzonych sposobów, by mieć pewność czy Twoje maszyny działają najlepiej, jak mogą. Skorzystaj z prostego w użyciu systemu MES, takiego jak Scout.

W końcu im skuteczniejsze są Twoje linie produkcyjne, tym bardziej wydajna jest cała Twoja firma. 

Nie mierzysz czasu pracy maszyn? Możesz się tylko domyślać, czy są wydajne.
Przewiń do góry